Dlaczego terapia psychodynamiczna?

  • Psychodynamiczna, ponieważ jej skuteczność jest udowodniona naukowo - wykazuje bardzo dużą skuteczność,
  • Psychodynamiczna, bo prowadzi do trwałej zmiany, znacznie lepszego rozumienia siebie i relacji z innymi co znacznie poprawia komfort życia.
  • Psychodynamiczna, ponieważ leczy szerokie spektrum zaburzeń i zajmuje się wieloma problemami.
  • Psychodynamiczna, ponieważ jest oparta na badaniu relacji pomiędzy terapeutą a pacjentem. Można powiedzieć, że relacja pomiędzy terapeutą a leczonym, jest najbardziej intensywna w nurcie psychodynamicznym.
  • Psychodynamiczna, ponieważ zajmuje się tym co „tu i teraz” się dzieje u pacjenta, a przeszłość jest tylko tłem do zrozumienia.
  • Psychodynamiczna, bo pozwala pacjentowi zrozumieć to, czego on sam o sobie nie wie.
  • Psychodynamiczna, bo pozwala zmienić i dojrzeć różnym typom osobowości.

Na czym polega terapia psychodynamiczna?

Terapia psychodynamiczna odwołuje się do pewnych założeń psychoanalizy, jednak psychoanalizą nie jest. Dlatego spotkanie pacjenta z terapeutą odbywa się twarzą w twarz, jest rozmową, relacją.

Terapia psychodynamiczna opiera się na założeniu, że zasadniczy wpływ na obecne kłopoty i konflikty mają nie do końca świadome, wewnętrzne potrzeby, mechanizmy i emocje pacjenta. Terapeuta w relacji z pacjentem poszukują nieświadomych konfliktów, tych wewnętrznych (często również nieświadomych) emocji, potrzeb, mechanizmów i przebudowywują je na satysfakcjonujące i konstruktywne dla danego pacjenta.

Terapia psychodynamiczna to reguralne spotkanie pacjenta i terapeuty, na którym pacjent opowiada różne, ważne dla niego sprawy ze swojego życia. Opowiada o tym co u niego aktualne lub o tym co wydarzyło się w przeszłości – słowem o tym co „tu i teraz” jest dla pacjenta ważne. Terapeuta jest w kontakcie z pacjentem, słucha, dopytuje, komentuje, konfrontuje.

Zachęcam do skontaktowania się ze mną przez telefon pod nr 784 946 320
Istnieje również możliwość umówienia spotkania przez portal ZnanyLekarz.pl:

Wojciech Ciesielczuk - ZnanyLekarz.pl